Dovolená Bibione

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Bibione

Nabídky ubytování - na dotaz

Jedno z nejznámějších letovisek italského Jadranu a celé Itálie vůbec. Moderní letovisko vybudované asi před 60 lety. Nabízí bohaté vyžití pro všechny, od rodin s dětmi po seniory. Bibione se dělí na tři části, podobně jako Lignano. Bibione Spiaggia, Bibione Pineda a Bibione Lido del Sole. Nejživější je Spiaggia a naopak klidné příjemné prostředí najdete v části Pineda, obklopené borovicemi. Lido del Sole je o málo klidnější než Spiaggia. Celkem je zde 8 km délky pláží, které jsou oceněné modrou vlajkou. Pozvolný vstup do moře. Bibione je letoviskem v regionu Veneto, kde si každý přijde na své, včetně termálních lázní Bibione Thermae a lunaparku Adriatico.


Přečtěte si před cestou rady a tipy - Bibione: 

Bibione není žádná italská nuda

Když se řekne dovolená v Itálii, mnoho lidí mezi prvními místy napadne Bibione coby italská dovolenková klasika. Což je pravda, tohle italské letovisko je hojně navštěvované a to nejen Čechy. Na druhou stranu, rozhodně to není žádná „profláklá nuda“, kam jezdí každý. Dovolenou si zde užijí všichni – rodiny s dětmi i aktivní turisté. Můžete se jen opalovat a koupat, ale také můžete vyrazit objevovat okolí, region Veneto (česky Benátsko), v němž Bibione leží, nabízí opravdu co k vidění. Blízko Bibione leží i další známé letovisko Caorle a rozhodně stojí za to si třeba zajet do Benátek nebo klidně i na skok do Slovinska. Ale to předbíháme, k výletům se ještě dostaneme.

Městečko Bibione má asi 3000 stálých obyvatel, ovšem v době letních dovolených sem zavítají desítky tisíc návštěvníků. Atraktivní je zde nejen 8 km dlouhá pláž. Nespornou výhodou je též fakt, že letovisko je na severu Itálie a tudíž i cesta autem není tak dlouhá (oproti například jižní Itálii). V případě, že projedete bez komplikací byste měli tuto cestu zvládnout asi za 10 hodin autem přes Rakousko. Bibione je něco jako „italská Dubaj v malém“ – ještě před 60 lety zde nebylo nic a dnes je to moderní a rušné letovisko.

Co navštívit v letovisku Bibione

Přestože je Bibione typickým dovolenkovým letoviskem s nespočtem hotelů a restaurací, nabízí i další možnosti k vyžití. Samozřejmě hlavním lákadlem je více než 8 km dlouhá pláž. Pravdou je, že kromě několika kostelů zde nenajdete téměř žádné významné památky, avšak město je moderním letoviskem nabízející bohaté možnosti vyžití. Koupání, pizzerie, bary i wellness a termální lázně (Bibione Thermae). Na své si zde přijdou i příznivci nočního života, Bibione v létě opravdu žije, což doplňuje i temperamentní italský styl života. Pro děti zase bude parádní zábava v lunaparku Adriatico.

Tři hlavní části letoviska od centra ruchu ke klidu mezi borovicemi

Celé Bibione lze rozdělit do tří částí:

  • Bibione Spiaggia (spiaggia italsky pláž) – nejrušnější část letoviska v centru
  • Bibione Lido del Sole – nová moderní část letoviska, relativně klidnější než Spiaggia
  • Bibione Pineda – klidná část obklopená borovicemi a kanálem Canal dei Lovi na západě

Každá část nabízí své přednosti. Spiaggia je rušná, plná nočního života, zde je největší koncentrace barů, pizzerií, hotelů a všech atrakcí. Lido del Sole je nová část, nabízí však klidnější prostředí a postupně přechází do části Pineda, která je klidná, zelená a vhodná celkově pro klidnější dovolenou, což však nebrání kdykoli se podívat do centra.

Na východě je pak letovisko Lignano a na západě Caorle. Bibione je mezi dvěma kanály.

Možnosti ubytování v Bibione

Co se týče možností ubytování, na své si přijdou opět všichni. Od velkých hotelů, přes apartmány až klidné kempy v části Pineda. Mezi luxusní hotely patří například Ambassador nebo San Marco či rezidence Le Zattere. Rovněž je k dispozici klidné ubytování v menších apartmánech či kempech. Záleží jen na každém, jaký styl preferuje. Nabídka apartmánů v Bibione.

Modrá vlajka pro pláž

Ocenění kvality modrou vlajkou disponuje pláž v Bibione. Postup do moře je převážně pozvolný, tudíž i pro děti je koupání bezpečné. Některé části pláže jsou soukromé a patří k přilehlým hotelům a restauracím. K mání jsou téměř neomezené možnosti vodních radovánek pro děti i dospělé včetně půjčovny vodních šlapadel a další atrakce. Zcela volné pláže jsou především v okrajových částech letoviska, avšak volné využití pláže je možné i v soukromých částech. Pláž je pečlivě udržována každý den, takže modrá vlajka je opravdu zasloužená – pláž je bezpečná a čistá.

Kam na výlet

Nemusíte nutně celou dovolenou strávit jen v Bibione. Nabízí se řada výletů, kam se vydat po okolí a poznat kus Itálie. Doporučit určitě můžeme Benátky, které jsou vzdáleny asi 100 km. Rovněž zajímavým výletem je Laguna di Grado, která je asi 40 km od Bibione a je zde městečko a letovisko Grado. Nedaleko od moře můžete poznávat historická města jako San Michele di Tagliamento, Jesolo či Torre di Mosto a projet si tak kus severní Itálie. Pro delší výlet si lze naplánovat například historické město Udine blízko rakouských hranic nebo si zajet do Slovinska.

Něco na zub a na pití

Nedat si v Itálii pizzu či třeba spaghetti carbonara a k tomu místní víno, je skoro jako v Itálii nebýt vůbec. Italská kuchyně je pestrá a plná čerstvé zeleniny, sýrů, těstovin, šunky prosciutto a mořských plodů. Sladkou tečku pak můžete udělat dortem tiramisu. Díky poloze regionu Veneto se zde rovněž mísí vlivy rakouské, chorvatské a slovinské kuchyně. Vybrat si lze v Bibione luxusní restauraci i místní malou pizzerii. A nezapomeňte ani na kávu, kterou v Itálii umějí na desítky způsobů.