Dovolená Lignano

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Lignano

Nabídky ubytování - na dotaz

Patří mezi moderní italská letoviska regionu Veneto (Benátsko) vybudovaná v poměrně nedávné době, podobně jako Bibione. Je zde velký akvapark Aquasplash, dlouhé pláže s jemným pískem a pozvolný přístup do moře. Letovisko lze rozdělit na tři části – Lignano Sabbiadoro (živá rušná část na východě) Lignano Riviera (klidnější část letoviska) a Lignano Pineta (klidná rezidenční část mezi borovicemi). Lignano je letoviskem, kde si dovolenou užijí všichni – děti, senioři i například milovníci golfu, jelikož je zde 18ti jamkové hřiště. Nepropásněte ani tradiční pondělní trhy, koupíte zde takřka cokoli od čerstvého ovoce až po suvenýry. Celková délka pláží, které na sebe navazují, je asi 8 km. Celé Lignano má asi 6500 obyvatel a je zde zachovaný kostel Chiesa di Giovanni Bosco z 15. století. 

Přečtěte si před cestou rady a tipy - Lignano:

Lignano – slunce, moře, zábava

Letovisko Lignano je jedním z nejoblíbenějších letovisek italského Jadranu. Především pro rodiny s dětmi je to ideální lokalita pro letní dovolenou. Letovisko je vyhledávané hlavně pro své dlouhé písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do moře.

Lignano ale nejsou jen krásné pláže se zlatým jemným pískem, ale o turisty je zde skvěle postaráno ve všech směrech. V Lignanu je několik zábavních parků pro děti i dospělé a velký akvapark - Aquasplash. Milovníky golfu jistě potěší kvalitně udržované 18-ti jamkové hřiště. Ženy ocení obchody s italskou módou a obuví za příjemné ceny nebo pondělní trh, kde seženete vše od broskví, přes koženou bundu, parfémy, oděvy, boty až po čerstvě vylovené ryby a mořské plody.

Večer málokdo odolá procházce po promenádě podél moře nebo posezení v jednom z mnoha romantických barů a příjemných restaurací.

Zkrátka v Lignanu si každý najde to své a jistě se sem budete rádi vracet - prostě ideální dovolená pro všechny.

Něco z historie..

Lignano vzniklo na počátku 20. století. První obyvatelé přišli v roce 1931 po vysušení nedalekých bažin. První cesta spojující Lignano s nedalekou obcí Latisana byla postavena v roce 1926, dříve bylo toto místo dostupné jen po moři. Název Sabbiadoro ("Zlatý písek") byl přidán v roce 1935 z propagačních důvodů.

Letovisko Lignano – 3x jinak

Celé letovisko se dělí na tři části - nejzápadnější Riviera, prostřední Pineta a historické centrum Sabbiadoro.

Lignano Riviera - západní část letoviska je charakteristická hustým výskytem pinií. V této části letoviska je ubytování většinou v rodinných domcích, vilkách a menších budovách a obecně lze říci, že se jedná o nejklidnější část letoviska – ideální místo pro seniory nebo rodiny s malými dětmi. Lignano Riviera nabídne svým návštěvníkům spíše užší pláž s větším rozestupem slunečníků. Pláž je rozdělena do šesti sektorů podle evropských zemí. Každý sektor je označen vlajkou - italskou, nizozemskou, německou, švédskou, francouzskou a britskou a každá z těchto pláží nabízí svým návštěvníkům něco jiného a jistě každý si zde vybere tu ´svou´. V centru Riviery, na břehu moře a kousíček od obchodního centra se nachází termální lázně - Terme di Lignano. 
Lázně při své léčbě využívají písek a mořskou vodu. A to je přesně to, co nás do Lignana láká. Můžeme si písek a mořskou vodu užívat na pláži či se svěřit odborníkům a nechat se léčit v lázních. Lázně se kromě estetické medicíny a péče o pleť specializují i na léčbu skeletově svalových problémů.

Lignano Pineta - prostřední část letoviska s několika piniovými parky a mnoha bary, restauracemi, nákupní třídou, akvaparkem, tržištěm, půjčovnami kol a šlapadel, atd. Pláže jsou rozděleny do devíti sektorů - mezi 4. a 5. sektorem vybíhá do moře molo, na jehož konci si můžete dát drink v baru Pagoda.

Lignano Sabbiadoro - historické centrem Lignana, kde najdete hlavní nákupní třídu s luxusními obchody s módou a obuví, restaurace, bary i obyčejné butiky a herny pro děti, diskotéku, plno hotelů, vilek a apartmánů. Pláž je zde široká a podél pláže vede promenáda i cyklostezka, kterou lidé využívají také pro jízdu na bruslích. Část Sabbiadoro je vhodná především pro turisty, kteří jsou rádi v centru dění a rádi si užívají noční život. Najdete zde i dvě pláže pro psy a slavná Terrazza a Mare - molo zakončené barem a diskotékou, která je součástí letoviska Lignano již od roku 1972. 

Pláž

Lignano disponuje 8 km dlouhou pláží s jemným zlatým pískem. Celá pláž je velmi dobře zařízena a můžete si zde pronajmout lehátka, křesílka, slunečníky i plážové stany. Každý plážový sektor má toalety, sprchy, bary a veškeré zázemí pro celodenní pobyt na pláži, mj. jsou zde i plavčíci a stanice první pomoci. Pláž je každodenně čištěna, můžete si zde zapůjčit šlapadla, kánoe nebo windsurfing. Kvalita moře i zázemí pláží jsou každoročně oceněny Modrou vlajkou.

Cesta

Letovisko Lignano leží zhruba v půli cesty mezi Benátkami a Terstem. Cesta z Česka je jednoduchá, zvládnete ji i bez mapy. Z Brna pojedete na Mikulov, na konci dálnice před Vídní odbočíte na Graz a pak až za Udine sjedete na Latisanu, tady už je Lignano značené naprosto precizně. Z Čech doporučujeme trasu přes České Budějovice, Salzburg, Villach… Cesta trvá cca osm hodin plus přestávky. Kromě dálniční známky pro Rakousko musíte počítat i s mýtem v Itálii a to podle ujetých kilometrů. Na začátku dostanete lístek a na konci trasy Vás zkasírují. Benzín v Rakousku bývá levnější, doporučujeme natankovat tam, a pokud nebudete v Itálii moc jezdit, tak Vám plná nádrž vystačí i na cestu zpět do Rakouska. Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte pro ně připravit zábavu na cestu.