Dovolená Caorle

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Caorle

Nabídky ubytování - na dotaz

Velice oblíbené italské letovisko v regionu Veneto. Menší městečko s historickým centrem. Jemné pískové pláže a lunapark Acquafollie nejsou zdaleka všemi lákadly tohoto letoviska. Zvláštní půvab má historické centrum ráno bez davů turistů. Caorle nabízí dvě pláže – pláž přímo ve městě, která je rozdělena na sektory a pláž Spiaggia di Levante ve východní části od hlavního centra města. Tato pláž je i klidnější. Celková délka pláží je přibližně 5 km. Caorle je doslova letoviskem kontrastů – moderní hotely a bary a historické centrum. Koupání tak rozhodně nemusí být jedinou aktivitou, určitě si centrum projděte a poznejte Caorle nejen z pláže. Pro aktivní vyžití je zde i víceúčelová sportovní hala hned vedle zmíněného lunaparku. 

Přečtěte si před cestou rady a tipy - Caorle  :

Caorle – kde se snoubí tisíciletá historie s budoucností turismu

Caorle je příjemné a oblíbené přímořské letovisko v regionu Veneto v Itálii, 70 km severovýchodně od Benátek. V mnoha ohledech je Caorle naprosto unikátní. Na celém severovýchodním pobřeží Benátska je to jediné místo, kde se harmonicky snoubí skutečně cenná historická architektura s moderní výstavbou, plně respektující nejnovější urbanisticko-rekreační trendy současnosti. A i když má Caorle historické centrum, většina apartmánů je soustředěna v moderní městské zástavbě. Málokdo ví, že klikaté uličky v centru Caorle bývaly ještě před několika sty lety vodní kanály, které byly později zasypány. Caorle vlastně kdysi bylo jako malé Benátky.

Historické Caorle

Pozoruhodný je zejména místní románský dóm s kampanilou vystavěný již okolo roku 1000 a ovlivněný ještě byzantskými vzory. Nejvýraznější otisk v podobě typické architektury celého starého města zde však zanechala staletí nadvlády benátské. Nad červenými střechami domů tak ční obdobně štíhlé zvonice. Caorle je ale taktéž vyhlášeným rybářským centrem se staletou a dodnes živoucí tradicí. K zajímavým turistickým atrakcím se zde tak řadí i každodenní návraty rybářských loděk z moře a vykládání jejich úlovku, který je určen zejména typickým místním restauracím garantujícím tak absolutní čerstvost lahodných rybích pokrmů. Historické centrum Caorle a nábřežní promenáda jsou krásnými místy na procházky. A nebo si můžete jen tak sednout do kavárny nebo restaurace a odpočinout si u dobrého jídla, zmrzliny nebo lahodné kávy.

Co dělat v Caorle

Caorle je přímořské letovisko, takže pro mnoho návštěvníků je hlavním cílem užít si pláže a moře. Nicméně pokud je Vaším cílem aktivnější dovolená, Caorle je i pro vás ideální volbou. Můžete si půjčit kola a projet si místní cyklostezky. Na pláži potom najdete hřiště na míčové sporty, k zapůjčení lodičky, šlapadla, atd. Pro děti jsou k dispozici dětská hřiště a opravdu vydařený vodní park Aquafollie, který si jistě užijí i dospělí. Pro milovníky golfu je k dispozici 18-ti jamkové golfové hřiště Golf Pra 'delle Torri, vzdálené pět kilometrů od moře.

Pláže v Caorle

Letovisko Caorle nabízí svým návštěvníkům široké písečné pláže s jemným zlatavým pískem po obou stranách historického centra, spojené okouzlující nábřežní promenádou. Pláž je dlouhá téměř 18 kilometrů a v průměru široká více než 50 metrů. Vyhlášená je zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, což dělá z Caorle ideální místo především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, a z převážné části i každodenně udržovaná. Kromě neplacených volných pláží v okrajových částech jednotlivých středisek a několika úseků mezi plážemi soukromými je veřejný i pás ležící těsně u vody, kde je zpravidla možno používat i vlastní slunečníky. Pláže jsou velmi dobře vybavené, lemované řadou lehátek a slunečníků k pronájmu. Za plážemi jsou jak řady hotelů a apartmánů, tak i kavárny, bary, restaurace, obchody se suvenýry. Město nezasahuje daleko do vnitrozemí, takže tam, kde jste, není v Caorle k pláži nikdy daleko.

Výlety lodí

Pokud navštívíte Caorle v letních měsících, měli byste podniknout výlet lodí. Ať už se rozhodnete vyrazit do Benátek nebo prozkoumat lagunu Caorle, vydáte se na rybářskou výpravu nebo si užijete romantický večerní výlet na lodi, jistě si odnesete krásné zážitky