Val di Sole - průvodce

Val di Sole - "slunečné údolí"

 

Údolí tvoří významnou turistickou oblast, a to jak v létě, tak v zimě, zejména v centrech Passo del Tonale, Folgarida, Marilleva a Pejo. Království horských sportů a dobrodružství, Val di Sole nabízí nespočet možností pro zábavu a outdoorovou aktivitu. Val di Sole je také místem wellness a zdraví díky lázním Terme di Pejo a Terme di Rabbi, jejichž vody jsou uhličité, železnaté, bohaté na minerály a hořčík jsou oceňovány pro jejich příznivé účinky na pokožku, respirační systém, muskuloskeletálního systému a lymfatických a žilních cév.


Léto

V létě jsou aktivity, které ocení především outdoorový dobrodruzi, nespočetné: canyoning, rafting, hydrospeed, kanoistika, jízda na kajaku, horolezecké trasy, horolezectví, jízda na koni, turistika, horská cyklistika a nordic walking. Řeka Noce je jednou z nejlepších řek pro vodní sporty a stává se každoročně místem pro mezinárodní soutěže.

Milovníci horských kol jistě ocení široký výběr z horských cest a cestiček, stejně jako cyklostezku, která měří asi 50 km, a prochází celým údolím od mostu Mostizzolo k části Fucine z Ossany a odtud do Vermilglio a Pejo, kopírující řeku Noce.

 

Zima

Val di Sole v zimě..to znamená dovolená se spoustou sněhu. Díky své jedinečné poloze mezi nejvyššími vrcholy středoevropských a východních Alp je Val di Sole jedním z alpských údolí s největším výskytem sněhových srážek.

Oblast Val di Sole se skládá ze šesti lyžařských středisek, které jsou mezi sebou navzájem propojeny vleky a lanovkami. Střediska Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida - Marilleva, Pejo, Passo Tonale a Ponte di Legno společně nabízí svým návštěvníkům více než 260 km lyžařských tratí různých náročností. Mezi jednotlivými středisky se můžete libovolně pohybovat na jeden skipas, nebo si můžete pořídít rozšířený skipas, kde můžete navíc navštívit i střediska Paganella a Monte Bondone.

Pro vyznavače běžeckého lyžování je k dispozici 55 km upravených tras  v rezortu Passo Tonale, Vermiglio, Commezzadura, Cogolo, Ossana a Mezzana.

Ubytování

Městečka a vesničky v údolí Val di Sole nabízí ubytování v útulných horských hotelích, luxusních rezidencích, penzionech a pro méně náročné je tu velký výběr ubytování v soukromí – apartmány

Délka sjezdových tratí:  85 + 153 + 40 = 278 km

Běžecké tratě: 55 km

Val di Sole - Vaše ideální letní i zimní dovolená