Duna Verde - průvodce

Duna Verde – zelená oáza jenom krůček od moře

Duna Verde je pravděpodobně nejmladší letovisko, které se nachází na severním Jadranu. Začalo se rozvíjet v 60-70. letech 20. století a brzy se stalo populární prázdninovou oblastí plnou hotelů, apartmánů a golfových hřišť. Leží asi 10 km od Caorle a zhruba 50 km od Benátek. Je označováno jako nejzelenější, a díky své nedlouhé historii, nejmodernější a nejelegantnější lokalita Benátské riviéry. Již od počátku bylo letovisko Duna Verde budováno s cílem vytvořit klidnou lokalitu jako alternativu větším městům typu Caorle, Bibione či Lignano. Typické pro toto letovisko je kruhovitý tvar samotného centra. Marně byste hledali hlavní náměstí nebo ulici, je zde jen pár obchůdků, barů, restaurací a pizzerií. Ale ve večerních hodinách se maličké centrum promění v pěší zónu s programem pro zdejší turisty. Konají se zde trhy s oblečením, biotrh, degustace místních farmářů, koncerty, animace pro děti, atd.

Ubytovaní v Duna Verde

Letovisko Duna Verde bylo navrženo velmi promyšleně, což dokazují široká prostranství, dostatek prostoru a především mnoho zeleně. Největším plusem jsou však velmi moderní apartmány a vilky, jež jsou velmi vkusně a funkčně vybaveny a často disponují velkými zahradami a bazény.

V Duna Verde se nachází mnoho parků a zahrad, kde najdete vzrostlé stromy, především pinie, které poskytují příjemný stín v horkých letních dnech. Ale i zde naleznete malé uličky lemované restauracemi, bary a obchůdky.

Sportovní vyžití

Duna Verde nabízí celou řadu sportovního vyžití, v okolí je celkem 20 km cyklistických tras. Cyklisty a milovníky in-line bruslí jistě potěší, že se po krásné cyklostezce dostanou až do městečka Caorle. Místo je vhodné pro jogging, jízdu na kolečkových bruslích, najdete zde tenisové kurty a 2 km odtud, v Pra Delle Torri, 18-ti jamkové golfové hřiště. Pláž je písčitá s jemným světlým pískem a přímo na pláži se návštěvníkům nabízí celá řada sportovních aktivit: potápění, parasailing, windsurfing, pronájem šlapadel, lodiček a kánoí, můžete si zahrát plážový volejbal nebo fotbal. Pro děti jsou i v tomto letovisku různé atrakce nebo můžete navštívit Caorle, kde lze jít do aquaparku, lunaparku nebo na skákací hrady.

Pláže

Letovisko Duna Verde se pyšní tím, že má devět kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, kvůli svému zlatavému písku a které lákají k procházkám. Pláž je veřejná, tedy zdarma bez lehátek a slunečníků nebo za poplatek (v části s plážovým servisem, tj. s lehátky a slunečníky). Na pláži jsou dětské koutky s houpačkami, plastovými stolky, prolézačkami, atd. Pláže jsou udržované a vyznačují se pozvolným vstupem do moře. Toto místo zaujme ty, kteří preferují spíše klidné oblasti pro odpočinek nebo rodiny s dětmi.