Dolomity Superski - průvodce

10 důvodů proč strávit dovolenou v Dolomitech

Důvodů, proč byste měli strávit dovolenou v Dolomitech, je opravdu hodně. Nejen proto, že Dolomity jsou místem, kde najdete jeden z největších lyžařských areálů na světě, ale i pestrá nabídka ubytování, služeb a záruka sněhu vám zajistí nezapomenutelnou zimní dovolenou.

1. Jeden z největších ski areálů na světě

Dolomity nabízí svým návštěvníkům na 1200 km pečlivě upravovaných svahů, zábavní parky a nejmodernější lanovky ve 12 lyžařských areálech. Zažijte pravé lyžařské potěšení na zasněžených svazích přes 3 000 m vysoké hory Marmolada..užijte si slunce a zábavu a kochejte se přitom pohledem na majestátné vrcholy. Nezáleží na tom, který svah si vyberete a ať už na lyžích nebo na snowboardu, jistě budete nadšeni. 

2. Nebeská krajina

Dolomity nebyly nominovány do dědictví UNESCO jen tak pro nic za nic. Ostré vrcholy společně s jemnými svahy nabízí vašim očím jedinečnou a dech beroucí scenérii. Když slunce zalije vrcholy hor teplým červeným světlem, budete teprve ohromeni krásou Dolomit.

3. Jeden skipas pro všechny lyžařské oblasti

Dolomity Superski skipas vám poskytuje přístup do 12 lyžařských areálů, kde je k dispozici více než 1 200 km sjezdovek, 450 lanovek a 30 snowparků. Objevte různorodé svahy různých obtížností, vychutnejte si moderní lanovky a prožijte vzrušující dobrodružné snowparky - jen s 1 skipasem, který si můžete zakoupit několika kliknutími online.

4. Nepřeberný výběr zimních aktivit

Kromě lyžování a snowboardingu na vás čekají další zimní aktivity, jako je běh na lyžích, sáňkování, zimní pěší turistika, bruslení, sněžnice, jízda na koni a mnoho dalšího. Projděte zasněženou zimní krajinou, zablbněte si u sáňkování nebo si podmaňte jeden z impozantních vrcholů. Milovníci běhu na lyžích se mohou těšit na 1 177 km upravených tratí a zatímco budete kroužit na bruslích po ledové ploše, můžete se kochat okolní krajinou.

5. Vaše dokonalá zimní dovolená

Dolomity nabízejí vše, co očekáváte od zimní dovolené na horách. Ačkoli malebné horské vesnice jsou velmi charakteristické, infrastruktura je na vysoké úrovni a uspokojí všechny vaše potřeby. Najdete zde nepřeberné množství obchodů, půjčoven lyží, ale také obchody s tradičními suvenýry a specialitami. K dispozici je také široká škála ubytovacích kategorií - dovolená na okouzlující farmě, útulný pobyt v penzionu nebo pohodlný pobyt v 4hvězdičkovém hotelu – každý si vybere dle svého vkusu.

6. Wellness & relaxace

Nechte stresující každodenní život za vámi a odpočiňte si v lázeňských zařízeních Dolomity Superski. Využijte nabídky wellness procedůr a nabijte své tělo a duši energií. Bez ohledu na to, zda jste ubytovaní v elegantních hotelích nebo na tradičních farmách, můžete si naplánovat dokonalý odpočinek a uvolnění po sportovním dni, ať už přímo ve vašem ubytovacím zařízení nebo v moderních lázních, kterých je tu nespočet.

7. Gurmánská a tradiční kuchyně

Objevte tradiční regionální pokrmy nebo si zajděte do jedné ze 14 restaurací oceněných hvězdou Michelin. Vychutnejte si tradičně připravené pokrmy nebo novinky v kulinářské sféře. Během sezóny se konají různé gurmánské akce, zvoucí vás na lahodnou cestu, která jistě uspokojí vaše smysly.

8. Lyžařská oblast kde si každý najde to své

Velkolepá oblast Dolomitů na vás čeká s 12 nadčasovými a krásnými lyžařskými oblastmi, kde je vše soustředěno na přírodu. Nikde jinde nenajdete tak unikátní rovnováhu sportu, přírody a tradice jako právě tady. Vychutnejte si pohled na impozantní hory, sledujte stopy lyžařských hvězd a užijte si zimní krajinu divů, která spojuje dobrodružství a romantiku.

9. Různé akce

Během zimní dovolené v Dolomitech můžete v průběhu zimní dovolené navštívit řadu různých akcí, jako jsou vánoční trhy, FIS lyžařské světové poháry, Světový pohár Audi FIS Ski Cross, výstavy, koncerty a mnoho dalších. Projděte krásné vesnice a objevte tradiční řemeslné umění na trzích, které se konají každý týden. Sportovní akce nabízejí adrenalinové vzrušení. Nenechte si ujít mistrovství světa v Alpách Ski FIS v Cortině 2021!

10. Pohodová dovolená nejen pro rodiny s dětmi

Dolomity Superski dbá na to, aby o rodiny s dětmi bylo kompletně postaráno. Upravené svahy, nejmodernější lanovky, lyžařské školy, dětské parky, které jsou pod dohledem a na 30 různých snowparků, které nabízejí speciální a jedinečné akce, které nezruinují váš rodinný rozpočet.