Cortina - průvodce

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo se nachází v srdci Dolomitů Veneto, v údolí obklopeném vysokými vrcholy a patří k nejznámějším horským lokalitám na světě.
Cortina je jediné italské středisko, které patří do prestižní kolekce Best of the Alps, mezinárodní pečeti kvality, která spojuje nejznámější a nejexkluzivnější alpská střediska oceňovaná kvalitou svých služeb a zařízení, obdivovaná pro svou pozoruhodnou krajinu a respektem ke kulturnímu, přírodnímu a enviromentálnímu dědictví. The Best of the Alps je symbolem dlouhé pohostinské tradice, která vydláždila cestu pro zimní i letní alpskou turistiku. V každé z 12 destinací, tohoto prestižního seznamu, je krása krajiny a jedinečnost prostředí dokonale spojena s požadavky moderního cestovního ruchu.


Cortina byla hostem Zimních olympijských her v roce 1956. Cortina je jasným, módním symbolem jak na italské, tak i mezinárodní scéně. Cortina byla vždy nejlepším místem pro horské a přírodní nadšence, stejně jako pro ty, kteří hledají zimní sportovní aktivity a obecně zábavu. Cortina d'Ampezzo mezi velkými zelenými poli a lesy je ohraničena velmi vysokými horami, které jsou absolutně jedinečné růžovými tóny skal Antelao, Sorapiss, Croda da Lago, Croda Rossa, Tofane a Cristallo.

Cortina se svými sjezdovkami o délce 120 kilometrů tvoří součást okruhu Dolomiti Superski. Mezi nejzajímavější trasy v oblasti Cortina patří sjezdovky tvořené tématy, jako je Skitour Olympia, kde se konaly olympijské závody v roce 1956; a Great War Tour, jehož trasy procházejí příkopy postavené během první světové války. Pokud chcete prozkoumat kouzlo těchto zasněžených hor, tak dobrodružné povahy mohou vyrazit na sněžnicích nebo vyzkoušet běžecké stopy.

I v létě nabízí Cortina mnoho možností pro relaxaci, sport a zábavu: téměř 300 km cest a cestiček přímo vybízí vyrazit na túru nebo jen tak na procházku. Odvážnější mají k dispozici ferraty, které umožňují vylézt na nejkrásnější a panoramatické horské vrcholy. A pokud jde o letní sporty - nabídka zahrnuje golf, jízdu na koni, jízdu na horském kole a samozřejmě i horolezectví. Potřebujete více adrenalinu? Nezapomínejte na rafting, kayaking, kanoe a nebo bobovou dráhu.

Nejen lyžování a letní sporty nabízí Cortina – najdete zde na 250 obchodů, kde si zákazníci mohou vybrat od nejluxusnější italské módy až po místní řemeslné  výrobky, umění, šperky a starožitnosti. Pokud jde o ubytování, na výběr máte z široké nabídky od hotelů až po apartmány.

Kulinářská oblast je velmi ovlivněna tyrolskou tradicí a ve skutečnosti je mnoho typických pokrmů stále nazýváno původními německými jmény. Nejslavnějšími jsou canederli (varianta tyrolského knedlíku - druh velkého knedlíku, vyrobeného především ze sušených chlebových drobků); a casunziei, trojúhelníkové raviolis plněné červeným tuřínem nebo bramborami a ochucené horkým máslem a mákem.

Cortina d´Ampezzo - letní i zimní dovolená, která předčí veškerá Vaše očekávání

Délka sjezdových tratí:

13 + 60 + 47 = 120 km

Běžecké tratě: 138 km