Alta Badia - průvodce

Alta Badia, slunná strana Alp

Příznivá poloha Jižního Tyrolska na jižní straně alpského hlavního řetězce poskytuje obzvláště příjemné klima s velkým množstvím slunečního svitu v průměru 300 slunečních dnů ročně. Studené severní větry jsou blokovány přírodními bariérami Ötztalských Alp (Alpské údolí), Alpami Zillertal (údolí Zillertal) a pohořím Hohe Tauern. Středozemní oblast s vlhkým vzduchem poskytuje zemi tak nezbytné srážky. V horách a zejména v Dolomitech je v létě příjemně suchý vzduch a slunce svítí 13 až 16 hodin denně. Průměrné teploty v letním období mezi 18-20° C během dne a 10° C v noci. Horské počasí je nejvíce stabilní v září, čekají Vás tady přívětivé a slunné dny . Díky svým těmto dnům je září také nazýváno "turistickým měsícem". Na podzim se klima Alta Badia postupně ochladí a první sníh začne padat v říjnu. Zimní počasí Alta Badia je naprosto ideální pro lyžování. Jižní proudy přinášejí spoustu sněhu, je chladno, ale slunce často svítí. 100 slunečných dnů bývá pravidlem v období od prosince do března. Příjemné klima Alta Badia přímo vyzývá člověka, aby strávil spoustu času venku a užíval si fyzických aktivit jak v létě, tak v zimě.

Alta Badia...lyžařská oblast v Dolomitech, která se musí zažít

Červené tváře a jiskřičky v očích.. lyžařská oblast Alta Badia vždy zajišťuje nekonečnou zimní zábavu pro fanoušky lyžování. Přímé napojení  na lanovky Dolomiti Superski vám umožňuje neomezený přístup na 500 kilometrů sjezdovek.

A to je to, co dělá Alta Badia tak zvláštní - rozsáhlá lyžařská oblast s výborně upravenými sjezdovkami

 • Výjimečná pozice přímo na Sellaronda, světově proslulá lyžařská prohlídka kolem masivu Sella
 • Lyžování na jedinečném pozadí majestátních Dolomit
 • Vřelé přivítání, které se Vám dostane při návštěvě horských chat

Alta Badia lyžařská oblast v Dolomitech se nachází mezi  1 300 a 2 778 m nad mořem a poskytuje optimální lyžařské podmínky od prosince do dubna.

 

53 rychlých a pohodlných lyžařských vleků, 130 km výborně připravených lyžařských sjezdovek (rozdělené do: 70 km modré, 52 km červené a 8 km černé) a jeho centrální poloha v největším lyžařském areálu, Dolomiti Superski , zajistily, že Alta Badia je jedním z nejoblíbenějších lyžařských oblastí v Jižním Tyrolsku. Sjezdovky jsou každou noc pečlivě upravovány a jsou tak perfektně připraveny na další den.

I ambiciózní lyžaři a profesionálové si mohou užít prakticky nekonečnou zábavu na sjezdovkách Alta Badia, ale vzhledem k tomu, že asi polovina sjezdovek není příliš náročná, lyžařská oblast Alta Badia je ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Téměř všechny obce v Alta Badia nabízejí sjezdovky pro děti, stejně jako lyžařské školky.

Jděte za sluncem… letní dovolená v italských Alpách

Údolí Alta Badia v jižním Tyrolsku se nachází mezi 1 300 a 3 000 metrů nad mořem a nabízí tak ideální podmínky, abyste si v teplejší sezóně mohli aktivně užít svoji dovolenou.

Co očekávat v Alta Badia v létě?

 • Nedotčená příroda, obklopená Dolomity - světového dědictví UNESCO
 • Přátelská pohostinnost
 • Vynikající kuchyně: v Alta Badia, tradice v Jižním Tyrolsku jsou dovedně kombinovány s výbornou italskou restaurací

Můžete prozkoumat přírodu a hory všude kolem - pěší turistikou, cykloturistikou, golfem, horolezectvím a mnoha dalšími aktivitami. Ti, kteří upřednostňují klidnější dovolenou nebo prostě chtějí s rodinou trávit kvalitní čas, mohou relaxovat u jednoho z bazénů v koupalištích, v přírodních parcích, na dětských hřištích, ..

Sotva kde byste se mohli přiblížit k úžasné a rozmanité přírodní scenérii Dolomit, než v Alta Badia. To je jedním z důvodů, proč byste se měli v letních měsících vydat na prohlídku impozantního prostředí šesti vesnic ve Val Badia s loukami, alpskými pastvinami, vysokými plošinami a přírodní rezervací.

 

Corvara - kolébka cestovního ruchu v Alta Badia

 • Dlouhá tradice cestovního ruchu v půvabné poloze na Sellaronda
 • Hotely a různé typy ubytování  - horské chaty, chalupy, apartmány
 • Pěkné restaurace a skvělé jídlo
 • Četné příležitosti pro volnočasové aktivity

Corvara se nachází na příznivém a slunném místě uprostřed Dolomitské turistické a lyžařské oblasti na Sellaronda, na úpatí hory Sassongher, která se nachází ve výšce 1 568 metrů nad mořem. Dlouholetá tradice návštěvníků vyhledává toto místo jako ideálním místem na dovolenou.

Colfosco - rekreační ráj v blízkosti přírody

 • Relaxační aktivity na úpatí Sella-Massif a Sassongher
 • Centrálně k Sellaronda
 • Působivé krajiny Dolomity

Co dělá Colfosco jako zvláště atraktivní rekreační cíl, jsou na jedné straně impozantní hory Dolomit, které jej obklopují a na druhé straně vynikající centrální poloha na Sellarondu.

Nachází se v nadmořské výšce 1 645 m na okraji přírodního parku Puez-Odle, které je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, toto klidné místo nabízí nespočet možností pro relaxační a přesto aktivní dovolenou.

La Villa - okouzlující horská vesnice s mezinárodní atmosférou

 • Umístěná mezi světoznámou lyžařskou tratí a přírodním parkem UNESCO
 • Sjezdovka Gran Risa, kde se každoročně koná obří slalom Světového poháru
 • Centrální poloha v Alta Badia

La Villa leží v nadmořské výšce 1 433 m v centru města Alta Badia. Obklopena přírodními parky UNESCO Pue-Odle a Fanes-Senes-Braies, je horská vesnice oblíbenou turistickou destinací pro skutečné milovníky přírody a aktivní turisty. A pokud jde o události mezinárodního významu, La Villa je tím pravým místem..v prosinci se místo stane centrem mezinárodních lyžařských akcí a v létě začíná slavný cyklotrasový maratón "Maratona dles Dolomites".

Přátelský a kosmopolitní San Cassiano

 • Ideální místo pro dovolenou v horách
 • Dobrá nabídka ubytování, která vyhovuje každému vkusu
 • Dobrá nabídka restaurací, včetně dvou restaurací Michelin
 • Muzeum Ladin Ursus ladinicus
 • Běžkařské centrum Alta Badia v Armentarola

Na úpatí Dolomitských vrcholů Lavarela a Conturines, ve výšce 1 537 metrů nad mořem, se nachází půvabná malá horská vesnice San Cassiano. Spolu s množstvím příjemných a elegantních restaurací - včetně dvou restaurací Michelin - vesnice, která přitahuje mezinárodní klientelu, nabízí široký výběr ubytování, od exkluzivních hotelů, komfortních ubytoven a rekreačních domů až po rodinné penziony a apartmány.

Pěší zóna v San Cassianu je obzvláště oblíbená u návštěvníků a obyvatel, stejně jako kavárny, bary, restaurace a nepřeberný výběr obchodů.

Badia - horská vesnice s rustikálním kouzlem

 • Ladinské zvyky a tradice jsou zde zachovány
 • Ideální pro relaxační dovolenou v blízkosti přírody
 • Dobrý výběr ubytování a restaurací

Badia, která se nachází ve výšce 1 324 m nad mořem, je klidné místo, které si zachovalo svůj rustikální charakter. Několik dobře zachovaných vesnic způsobilo, že Badia je skutečným klenotem tradiční alpské venkovské architektury.

Ladinské zvyky a tradice jsou zde zvláště zachovány a obyvatelé vesnice lákají turisty k místním zvykům.

Kulturní dědictví obce se datuje až do doby bronzové. Krásný rokokový farní kostel sv. Leonharda a poutní kostel Heilig Kreuz (svatý kříž), který se nachází ve výšce 2 045 m nad mořem, stojí za to navštívit. Saint Joseph Freinademetz (1852-1908), sochař Lois Anvidalfarei (1962-) a malíř Lois Irsara (1923-2014) patří k nejslavnějším synům této klidné vesnice.

Návštěva turistické vesničky La Val

 • V této turistické vesnici jsou lidé výslovně vybízeni si užívat
 • Umělecké dílny s dlouholetou tradicí
 • Úchvatné louky v přírodním parku Fanes-Senes-Braies
 • Výrazná venkovská krajina
 • Dobrý výběr ubytování v různých cenových relacích

Turistická vesnička La Val se nachází asi 1 348 metrů nad mořem na úpatí mohutné skupiny Santa Croce, přímo uprostřed přírodního parku Fanes-Senes-Braies. Obklopena nedotčenými horskými lesy a pastvinami, vesnice je požehnána neuvěřitelnou krásou. Příroda tu stále nastavuje tempo. Starobylé umění a řemesla, zemědělství a starodávné zvyky také přispívají k charakteru obce. La Val nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro celou rodinu. Díky své mimořádné blízkosti přírodě je to místo, kde je opravdu snadné odpočívat. Vzhledem k tomu, že La Val je vesnice s výraznými zemědělskými a uměleckými a řemeslnými tradicemi, existuje mnoho příležitostí, jak prožít život na venkově.