Dovolená Rosolina Mare

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Rosolina Mare

Nabídky ubytování - na dotaz

Městečko Rosolina Mare se svými přibližně 6500 stálými obyvateli je vyhledávanou lokalitou mezi italskými letovisky Jadranu. Je to moderní letovisko, které nabízí vše pro strávení příjemné dovolené. V Rosolina Mare najdete ubytování v kempech i menších hotelech a apartmánových domech. Pláž je 9 km dlouhá s pozvolným vstupem do moře. Pláž se táhne až k piniovým lesům a k botanické zahradě Giardino Botanico Litoraneo di Porto Caleri, kde je více než 220 druhů rostlin a rozloha zahrady je 23 ha. Rosolina Mare nabízí také krásné laguny. Letovisko je vhodné jak pro klidnější, tak i rušnější dovolenou – není tak klidné jako Eraclea Mare a zároveň ne tak rušné jako třeba Lido di Jesolo. Rosolina Mare leží cca 70 km od Benátek, kam určitě stojí za to se podívat. Letovisko vzniklo v roce 1949 v místě soutoku řek Pád a Adige a stalo se jedním z nejoblíbenějších jadranských letovisek Itálie.

Přečtěte si před cestou rady a tipy - Rosolina Mare :

Rosolina Mare – malebné letovisko v piniovém háji

Rosolina Mare je malebné turistické letovisko omývané Jaderským mořem. Je vzdálené asi 70 km, tedy hodinku cesty jižně od Benátek. Rosolina Mare leží v zeleni piniových lesů. Zdejší pláže s jemným pískem mají pozvolný vstup do moře, což z letoviska dělá ideální místo pro rodiny s dětmi a každého příznivce koupání a lenošení.  Pláže jsou široké a dlouhé 9 km. K denním či večerním procházkám láká místní promenáda kolem pláže, letovisko nabízí celou řadu obchodů, restaurací a pizzerií. Příznivými cenami všech typů ubytování, především apartmánů a svým kouzlem si malebné letovisko Rosolina Mare získává stále větší oblibu u turistů, kteří se sem rádi vracejí.

Rosolina Mare byla vždy spojena s městem Loreo, nezávislost získala až roku 1806. V roce 1811 se znovu spojila s Loreem a v roce 1929 se stala jednou z jeho oblastí. Autonomii získala Rosolina Mare roku 1948. V roce 1951 se zde postavil první lázeňský dům a od roku 1963 se začíná rozvíjet turistický ruch. Nejprve v Rosolina Mare a potom v letovisku Albarella. V současnosti je Rosolina Mare významným evropským přímořským letoviskem a nezapomenutelnou turistickou oblastí. Rosolina leží na úzkém dlouhém poloostrově, a tak je veškeré ubytování vzdálené maximálně půl kilometru od pláží (směrem k otevřenému moři). Z druhé strany poloostrova se nachází laguna, směrem k ní nejsou žádné pláže a tato strana není ani vhodná ke koupání. Můžete zde ale trávit svůj volný čas jinak – rybařením. Značná výhoda spočívá také v tom, že na poloostrově roste velký počet borovic, které poskytují stín a také příležitost ke krásným procházkám.

Památky v Rosolina Mare

V Rosolina Mare byste určitě neměli vynechat návštěvu těchto míst:
Kostel Sant´Antonio di Padova - kostel nechal postavit Matteo Sanudo v roce 1670. Jedná se o dílo architektů Umberta Facchiniho a Paola Bandiery. V prvním desetiletí roku 1800 byla budova restaurována a znovu pak v roce 1900. Sakristie byla restaurována v roce 1982. V kostele je unikátní socha svaté Beáty z bílého mramoru z toskánské Carrary. 
„Giardino Botanico Litoraneo di Porto Caleri“ - pro milovníky rozmanité flóry je botanická zahrada ten správný tip. Nachází se asi 5 km na jih od centra, vstup je zdarma, ale nejedná se o pravou botanickou zahradu, ale spíše o přírodní rezervaci.

Moře a pláže

Velká většina návštěvníků však přijíždí kvůli plážím a moři. Pláž je zde dlouhá 9 km a až 100 m široká. Vstup do moře je mírný, vhodný pro děti a neplavce. Písek je zde jemný a dno pozvolné. I zde jsou převážně pláže placené, ale najdete tady i 7 pláží veřejných, které jsou zdarma, ale nejsou udržované. Na jih od letoviska se nachází ještě 3 km dlouhý úsek veřejné pláže, který je mnohem méně navštěvován než pláže v samotném letovisku, tedy ideální pro ty z vás, kteří dávají přednost většímu soukromí. Pláže placené nabízejí servis, sociální zařízení, bary a restaurace a navíc jsou každý den upravované.

Zábava a noční život

Letovisko nabízí svým návštěvníkům spoustu výborných restaurací a klubů, kde si můžete užít noční život plnými doušky. Určitě si nenechte ujít rybí speciality, kterými je celá oblast Veneto vyhlášená. Od polévek a předkrmů, až po speciality šéfa kuchyně. V létě město ožívá a plní jej houfy turistů. Celé léto tady probíhá spousta aktivit, festivalů a slavností. Většinou jsou ve znamení jídla, pití, tance a všemožné zábavy. 

Sportovní vyžití

Letovisko Rosolina Mare nabízí četné sportovní vyžití. Od bazénů, tenisových kurtů a pronájmů kol až po sportovní rybářství a podmořské výpravy.  V Rosolina Mare je také příležitost k lukostřelbě, plachtění a vodnímu lyžování.  V „Centro ippico“ si můžete zajezdit na koni. Milovníkům golfu zase určitě neunikne perfektně připravené hřiště s 18 jamkami. Na plážích si můžete zahrát plážový volejbal. Množství různých sportovních aktivit nabízí i hotely (plavání, bodybuilding a další).
Určitě dobrou volbou je, udělat si během prosluněných letních dní čas na procházku, protože je zde k tomuto účelu zcela ideální 8,5 km dlouhá pobřežní promenáda.