Riviera Rimini

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Riviera Rimini - Riccione, Catollica, Misano Adriatico

Nabídky ubytování - na dotaz

Rimini je pravděpodobně jedním z nejproslulejších plážových letovisek v celé Evropě - je to díky 15 km dlouhému úseku krásných pláží s bílým pískem, množstvím ubytovacích kapacit a nesčetným množstvím barů a restaurací. Tisíce návštěvníků, kteří touží uniknout z rušného každodenního života, sem přijíždí za sluníčkem a relaxací na pláži.

Zatímco Rimini je známé svými vysoce kvalitními plážemi, krátký výlet po pobřeží vás zavede do letoviska, které je stejně krásné - Riccione. Toto malé pobřežní městečko má také nádherné rozlehlé zlaté pláže, které jsou plně vybaveny a jsou lemovány výběrem kvalitního ubytování. Kromě pláží je Riccione známé také svými přírodními termálními prameny a lázeňskými procedurami - přijeďte se sem zrelaxovat a omladit své tělo a mysl.

Přečtěte si před cestou rady a tipy - Riviera Rimini - Riccione :

Riviera Rimini


Hlavní město Rimini, se nachází ve stenojmenné provincii a žije zde přibližně 146 000 obyvatel, což z něj činí jedno z největších v italském regionu Emilia-Romagna. Tato oblast Itálie byla kdysi prominentní v římské říši a pozůstatky římského města lze ještě dnes v Rimini vidět. Město, které bylo původně založeno v roce 268 př. n. l., sloužilo jako důležitá komunikační základna a jeho poloha na Jaderském moři z něj činila důležitou pevnost.
Kromě fantastických pláží má Rimini také spoustu historických památek, krásných parků, okouzlujících náměstí a zajímavých muzeí. Je snadné pochopit, proč je toto město tak populární a proč cestovní ruch představuje velkou část ekonomiky Rimini.

Co si nenechat ujít..

Pláže

Rimini je známé svým dlouhým úsekem zlatých pláží a je to perfektní místo k odpočinku, užívání si slunce a koupání v teplém Jaderském moři. Od Parco Federico Fellini se pláž rozkládá na míle daleko a je lemována kvalitními hotely, apartmány, plážovými bary, restauracemi a velkými plochami písku pokrytými lehátky.

Památky:

Arco d´Augusto
Oblouk se nachází na konci Corso d´Augusto a je hlavní historickou památkou, která stojí v centru Rimini. Oblouk, postavený v roce 27 př. n. l., byl pojmenován na počest Caesara Augusta. Je vyzdoben středověkým cimbuřím a tyčí se na spojnici císařských silnic z Říma, Via Flaminia a Via Emilia, od níž má tento region své jméno. Oblouk stojí dodnes ve fantastickém stavu, navzdory jeho věku. Okolí je příjemné na procházky.

Tempio Malatestiano
Nedokončený Tempio Malatestiano z 15. století patří k významným renesančním památkám od Leona Battisty Albertiho, na své fasádě obsahuje prvky Augustova oblouku a je spíše pohanským templem než chrámem. Sloužil jako mauzoleum pro kultivovaného, ale krutého tyrana Sigismonda Malatestu a jeho milenku a později manželku Isottu degli Atti.

Ponte di Tiberio
Ponte di Tiberio, další úžasná památka římského osídlení v Rimini, leží na konci kanálu, který vede od pláže až k Parco XXV Aprile. Most byl postaven v roce 20 n. l., a přestože je starý 2000 let, stále stojí v perfektním stavu. Jeho 5 oblouků přes kanál a odraz v hluboké modré vodě vytváří dokonalý obraz - stalo se tak oblíbeným místem fotografů.

Piazza Tre Martiri
Piazza Tre Martiri - srdce města - hostilo důležité okamžiky v historii Rimini a je velmi oblíbeným místem. Na jižním konci náměstí najdete malé, ale působivé Tempietto di Sant Antonio a Chiesa Dei Paolotti, zatímco na druhém konci je řada obchodů a vysoce kvalitních restaurací a kaváren. V určitých obdobích roku se zde konají také sezónní trhy. Úžasný design, jeho nádherná architektura, všechny restaurace, kavárny a obchody, činí z tohoto náměstí skvělé místo k návštěvě.

Miniaturní Itálie – Miniatura

Italia in Miniatura je rekreační a miniaturní park ve Viserbě, části Rimini. Uvnitř areálu najdete přes 200 miniaturních modelů včetně Kolosea, šikmé věže v Pise a florentské katedrály, v měřítku 1:25 a 1:50. Tento park se nachází přibližně 15 minut na severovýchod od Rimini a je dosažitelný po trase SS16 a má vyhrazené parkoviště. Každý model má fantastickou úroveň detailů a byl věrně vytvořen pomocí zmenšených plánů. Kromě modelů je zde také jednokolejka, restaurace a vzdělávací centrum pro děti.

Parco Giovanni Paolo II

Přestože Rimini je prvotřídní pobřežní letovisko, má také několik ohromných veřejných parků, z nichž nejvýznamnější je Parco Giovanni Paolo II. Tento nádherný přírodní prostor najdete v jižní části Rimini vedle Kongresového paláce. Ve středu parku je velké jezero Mariotti, které je domovem široké škály volně žijících živočichů. Tento park je ideální pro ty, kteří mají rádi procházky nebo pro rodiny s dětmi, jako místo pro odpočinek a sport. Pěší stezka prochází parkem a otevřené zelené plochy poskytují prostor pro hraní.

La Ruota Panoramica

Na okraji hlavního úseku pláže v Rimini je kolosální ruské kolo zvané La Ruota Panoramica. Toto gigantické kolo je na 55 metrů vysoké, váží přibližně 360 tun a má 28 kabin, které pojmou 168 lidí v plné kapacitě. Není lepší způsob, jak si prohlédnout město z ptačí perpektivy, než se projet na Ruota Panoramica. Kolo se pohybuje pomalu a úplný oběh trvá přibližně 20 minut.

Tématický park Mirabilandia

Pokud hledáte místo, kam můžete vzít rodinu na celý den, vydejte se do zábavního parku Mirabilandia. Tento úžasný park se nachází severozápadně od Rimini vedle Lago Standiana a je plný zábavných jízd a atrakcí pro lidi všech věkových kategorií a velikostí. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších tematických parků v Itálii a každoročně sem přijíždí velké množství návštěvníků.

Vyzkoušejte mořské plody v restauraci

Díky své pobřežní poloze má Rimini řadu příjemných restaurací orientovaných na moře, které podávají vysoce kvalitní mořské plody. Vyzkoušejte lahodný výběr jídla a vína a kochejte se u toho výhledem na moře. Každé jídlo se připravuje z místních surovin a čerstvě ulovených ryb a mořských plodů. Proč nezkusit nějaké kalamáry nebo krevetky? Nebo snad tradiční špagety? Výběr necháme na Vás..ale určitě si pochutnáte.

Riccione

Letovisko Riccione je spolu s Rimini jedním z nejznámějších přímořských letovisek v severní Itálii.

Od 30. let 20. století získalo Riccione status jednoho z hlavních cílů letní turistiky na Jadranské riviéře - už v té době sem jezdilo na 30 000 turistů ročně. 
Roku 1934 si zde nechal postavit vilu italský fašistický diktátor Benito Mussolini. Ten pocházel z nedalekého města Forli, které se nachází též v oblasti Emilia Romagna. Toto místo si zamiloval už v dětství, kdy sem jezdíval trávit léto s matkou. Dnes jeho vila s překrásnou zahradou a výhledem na moře slouží jako galerie pro pořádání sezonních výstav. V Riccione trávily léto hvězdy nejen filmového, televizního, hudebního, ale i sportovního nebe (Vittorio de Sica, Pelé, Mina, Ugo Tognazzi). Při toulkách městem můžete narazit i na slavného motocyklového závodníka Valentina Rossiho, jehož rodiče vlastní dům jen pár kilometrů od Riccione.
Turistika je masivní, převážná většina je mladých lidí, kteří jsou přitahováni nočním životem. Nábřeží je dlouhý bulvár, který je tvořen silnicí a stejně rozlehlou cyklistickou stezkou, která se táhne podél moře až na konec města. Riccione také přitahuje rodiny s dětmi, především díky tematickým parkům, jako jsou Oltremare nebo vodní park Aquafan, které jsou magickým královstvím zábavy. Pokud se zaměřujete na pohodu, přímo ve městě a poblíž ubytovacích kapacit, najdete lázeňské centrum Riccione a park Perle d'Acqua: atraktivní moderní komplexy v zeleném prostředí s wellness zónou a termálními bazény. Přes den si můžete užít svou dovolenou na pláži naplno, opalovat se nebo hrát plážový volejbal dokud slunce nezapadne. Každé dva roky se tady koná festival s názvem Festival Del Sol. 

Z Riccione se můžete vydat procházkou nebo na kole kolem moře do města Cattollica, kde byste si neměli nechat ujít návštěvu tamního akvária (Parco Marino Le Navi di Cattolica). Akvárium se nachází pod mořskou hladinou a návštěvníkům nabízí unikátní pohledy na mořský život. Pokud máte pro strach uděláno a toužíte zažít adrenalinové dobrodružství, tak je možné domluvit (za příslušný poplatek) individuální potápění mezi žraloky v bezpečnostní kleci. 

Riccione nabízí nepřeberné množství ubytovacích kapacit jako jsou luxusní hotely, apartmány, ubytování v soukromí. Záleží na každém, jaký styl preferuje.