Dovolená Porto Santa Margherita

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Porto Santa Margherita

Nabídky ubytování - na dotaz

Slovo porto znamená v italštině přístav. A to doslova vystihuje oddělení tohoto letoviska od moře. Vjezd do přístavu z moře odděluje Porto Santa Margherita od neméně známého letoviska Caorle. Toto letovisko je menší než například Bibione či Lignano, přesto patří v regionu Veneto mezi často vyhledávané. Právě možná pro klidnější dovolenou. Fakticky patří ke Caorle, ale je bráno jako samostatné letovisko. Ideální pro všechny, kteří chtějí prožít pohodovou dovolenou ať už s rodinnou nebo přáteli. Nehledejte zde rušný noční život a nákupní střediska. Porto Santa Margherita nabízí písčitou jemnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Toto letovisko bude skvělou volbou pro rodiny s dětmi i seniory.

Přečtěte si před cestou rady a tipy - Porto Santa Margherita :

Porto Santa Margherita – příjemné turistické letovisko

Porto Santa Margherita je novější část oblíbeného letoviska Caorle, vystavěná v polovině 20. století. Od historického centra Caorle je tato část oddělena ústím říčky Livenza. Přes říčku je zajišťována pravidelná celodenní trajektová přeprava, do centra Caorle též zajíždí místní autobusová doprava do pozdních nočních až ranních hodin.

Na kraji letoviska leží sportovní přístav (umístěný ve vnitřní části městečka, aby nerušil pobyt na pláži), kde kotví malé rychlé čluny i větší pohodlné jachty - dnes patří k největším přístavům jachet a plachetnic na severním Jadranu.

I když Porto Santa Margherita nepatří mezi velká letoviska, je tu dostatek obchodů, restaurací, barů, pizzerií, supermarket. Každé úterý se zde koná večerní trh, který je krásně osvětlený. Pro ranní ptáčata doporučujeme navštívit ten, který se koná ráno v centru Caorle. V letovisku Santa Margherita jsou i velké možnosti sportovního a dalšího pestrého vyžití. K dispozici jsou tu pro návštěvníky tenisové kurty, minigolf, dětské hřiště, půjčovny kol, herny pro děti i dospělé, aquapark a lunapark. Jedná se však o klidné letovisko – proto není příliš vhodné pro ty, kteří hledají rušný večerní život a obrovské obchodní bulváry. Nejen pro to, ale i díky svým písčitým plážím s pozvolným sestupem do moře se Porto Santa Margherita stává ideálním místem pro rekreaci rodin s malými dětmi. Dalším plusem je široká nabídka ubytování s příznivou cenou. 

Pláže

Zdejší pláže jsou ohraničeny chodníkem a betonovými zídkami, na kterých lze i ležet. Za zídkou je pak zpravidla písečná plocha nebo trávník a slunečníky. Pláže začínající od moře jsou dost úzké - cca do 10 metrů. V moři je spousta vlnolamů - takže pokud si chcete zaplavat, musíte nejprve pěkný kus odplavat. Pro děti je to ale dobré řešení. Na plážích u hotelu jsou veřejné sprchy. U pláží pro apartmánové domy občas také, ale záleží na konkrétním místě.

Výlety do okolí

Porto Santa Margherita je ve velmi výhodné poloze, která umožňuje různé výlety do okolí. V blízkém Lignanu je Aquasplash - vodní park, ZOO a golfové hřiště. Můžete také navštívit místa, jako jsou Venezia (Benátky), Trieste, Aquilea, Padova, Verona, Palmanova nebo si vychutnat projížďku lodí po lagunách.

Proč právě Porto Santa Margherita

Porto Santa Margherita se vyznačuje poklidnou atmosférou letoviska, které mimo jiné nabízí svým návštěvníkům dlouhou pláž z jemného písku. Navíc příznivá cena a dobrá kvalita ubytování řadí Porto S. Margheritu k nejoblíbenějším cílům, které Vás určitě nezklamou. Nachází se zde mnoho apartmánů a řadových vilek, které jsou určeny pro pohodové strávení letní dovolené u moře.