Dovolená Lido di Jesolo

Najděte si svou vysněnou dovolenou

Dovolená Lido di Jesolo

Nabídky ubytování - na dotaz

Lido di Jesolo je moderním, velice živým letoviskem spojeným s městem Jesolo vzdáleným asi 2 km. Toto letovisko je oblíbené zejména těmi, kteří hledají rušnou dovolenou a bohatý noční život. Téměř 15 km dlouhá pláž je doslova rájem pro letní dovolenou u moře. Písčitá jemná pláž a pozvolný vstup do moře. Moderních hotelů jsou tu desítky, stejně jako restaurací, pizzerií, barů, obchodů. Moderně působí rovněž i místní kostel, který je zajímavou stavbou. Lido di Jesolo je skvělým letoviskem, kde si každý přijde na své. Jen toho klidu tu moc není. Navštívit zde můžete i Tropicarium park nebo lunaparky Aqualandia (největší akvapark v celé Itálii) a Jesolandia. Jesolo Lido je letoviskem, kde se rozhodně nudit nebudete a bohatého vyžití kromě koupání je tu spousta. Doporučujeme navštívit i historické město Jesolo.
                                                                                   
Přečtěte si před cestou rady a tipy - Lido di Jesolo :

Lido di Jesolo – nezapomenutelná dovolená

Lido di Jesolo je významné evropské přímořské letovisko a patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších středisek v Itálii. Je známé především díky svému rušnému nočnímu životu. Podél celého letoviska se táhne dlouhá promenáda, kde jsou obchody, restaurace, bary a mnohé další služby pro turisty. Jesolo je ideální místo pro ty, kteří mají rádi na dovolené vzrušení a zábavu, ale díky 15 km dlouhé písčité pláži s pozvolným vstupem do moře je letovisko Lido di Jesolo vhodné také pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Jesolo Lido – pohled do historie

Letovisko Jesolo Lido leží v severní části Jadranu, severně od Benátek, mezi městy Eraclea a Cavallino-Treporti. Lze se z něj dostat lodí přímo do centra Benátek, na Piazza San Marco. Celá laguna se rozkládá mezi řekami Sile a Piave. Lagunu tvoří několik ostrovů. V antických dobách se největšímu ostrovu říkalo Equilium, což znamenalo „koňské místo“. Legenda praví, že na něm kvetla korupce. Místo, kde se dnes nachází město Jesolo, bylo osídleno už 1000 let př. n. l., ale založení Římany se datuje okolo roku 100 př. n. l. A protože se města zakládala u zdrojů vody, bylo i Jesolo umístěno k řekám. Roku 1952 začal rozvoj města a o deset let později už mělo Lido di Jesolo na 323 typů ubytování - především hotely a apartmány. Začal se masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky ze všech koutů světa. Ale nejen moře láká do Lido di Jesolo. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. 

Kam za zábavou

V Lido di Jesolo se konají pravidelné koncerty italských zpěváků, známých hudebních skupin a další společenské akce. Toto letovisko je se svým bohatým kulturním programem velmi oblíbené místo kde můžete strávit dovolenou i s dětmi. Záleží na tom, co od pobytu očekáváte, ale pokud máte rádi zábavu a hledáte letovisko, kde se pořád něco děje, tak mohou být i vaše děti v Jesolu spokojeni. Pro malé návštěvníky se na pláži a v místních parcích nachází celá řada klouzaček, prolézaček, houpaček a dalších zábavných zařízení. V Jesolu je kromě diskoték i nepřeberné množství krásných náměstí, vyhlášených restaurací a pizzerií, kaváren, barů, cukráren. Najdete zde řadu obchodů se značkovou či sportovní módou nebo velká nákupní střediska. Vyhlášená je ulice Via Bafile, paralelní ulice s přímořskou promenádou, jež se ve večerních hodinách promění v pěší zónu a stává se místem setkání procházejících Italů a turistů.

Pláže v Lido di Jesolo

Letovisko Lido di Jesolo je poseté spoustou úchvatných, písčitých pláží, které poskytují možnost pořádně si užít slunce a nádherné Jaderské moře. Ideální místo na relaxaci, procházky nebo běh v písku. Moře a pláž v Jesolo Lido se mohou pochlubit čistotou a kvalitními službami, za které každoročně od EU dostávají ocenění, tzv. Modrou vlajku. Město je známo tím, že velmi dbá na ekologii, na plážích se vše důrazně recykluje a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené.

Akční dovolená

Není pravděpodobné, abyste se v Lido di Jesolo nudili. V  Lido di Jesolo a nejbližším okolí se můžete věnovat všem sportům, které Vás jen napadnou.
Na plážích si můžete užít různé aktivity, jako je ranní jogging v záři vycházejícího slunce nebo si odpoledne zahrát třeba plážový volejbal.
K dispozici jsou také tenisové kurty i jiná sportovní hřiště. Mezi vyhledávané aktivity v této oblasti patří jízda na kole, jízda na koni, tenis, golf, ale i lukostřelba, a k nejvyhledávanějším vodním sportům se řadí jízda na vodních lyžích, potápění, plachtění na jachtě, windsurfing, rybaření a vodní pólo.

Za zmínku jistě stojí i akvapark Aqualandia. Je to největší akvapark nejen na Benátské Riviéře ale i v celé Itálii. Je pojatý v karibském stylu a nabízí zábavu pro malé děti, teenagery i dospělé, v bazénech i mimo ně – třeba nejvyšší skluzavku na světě (42 m), divokou řeku, bungee jumping nebo unikátní Žraločí zátoku. Jde o bazén, kde je iluze Karibiku dokonalá díky vlnobití, palmovému ostrovu uprostřed a písku na pláži kolem bazénu i na jeho dně. Pro malé děti je určený speciální bazén se 4 druhy skluzavek, které jsou zmenšenou kopií těch pro dospělé, a zábavní park se vstupem pro děti od 3 do 12 let. Součástí aquaparku je i minigolfové hřiště, které můžete navštívit také samostatně.

Pokud neholdujete sportovním aktivitám a na dovolené chcete odpočívat, doporučujeme procházku po nábřežní promenádě, která je dlouhá 15 km. Věříme, že to pro Vás bude jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Proč právě Lido di Jesolo?

Lido di Jesolo je živoucí město, vhodné pro trávení rodinné dovolené a jeho 15 kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, lákají k procházkám. Úzké uličky a malá, pitoreskní náměstíčka starého města zvou k romantickým toulkám. Laguna, která město obklopuje a jedinečné, neznečištěné životní prostředí, je dalším tahákem, který svádí do Jesolo Lido návštěvníky z celého světa. Staré město je udržováno v původním historickém stylu, má svou atmosférou a půvab. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách.