Dovolená Cavallino

Najděte si svou vysněnou dovolenou


Dovolená Cavallino

Nabídky ubytování - na dotaz


Cavallino-Treporti se nachází na západní straně poloostrova mezi Jesolo a Benátkami, asi na půl cesty mezi oběma městy. Navzdory skutečnosti, že mezi turisty není tak známé jako Benátky nebo Lido di Jesolo, Cavallino-Treporti zůstává místem, které jistě stojí za návštěvu. Mezi největší lákadla patří například jeho pláže, které se táhnou mezi Punta Sabbioni a ústí řeky Sile, ale nejsou zdaleka jediným důvodem pro návštěvu Cavallino-Treporti.

Cavallino-Treporti je především místem, kde krása přírody dokonale ladí se zemědělskými a rybářskými tradicemi tohoto místa. Velká část místního turistického parku (Parco Turistico di Cavallino-Treporti) je věnována zachování rovnováhy mezi těmito dvěma celky a zároveň řešena tak, aby mohla čelit masovému cestovnímu ruchu. S respektem k životnímu prostředí zde byly vybudovány desítky kilometrů cyklistických stezek, aby návštěvníci měli možnost strávit aktivní a bohatou dovolenou. V srdci poloostrova najdete farmy, kde se ve sklenících pěstuje ovoce a zelenina a které můžete přímo na místě ochutnat.

Přečtěte si před cestou rady a tipy - Cavallino :

Cavallino - skutečný ráj historie a přírody

Pobřeží Cavallino Treporti je dlouhý poloostrov mezi Benátkami a známým letoviskem Lido di Jesolo, který přitahuje turisty pro svoji rozmanitost krajiny a opravdovou pohostinnost jejích obyvatel. Obklopené Jaderským mořem a vodami laguny, pobřeží Cavallino Trepori se rozprostírá na 15 km a je známé pro svoji krásnou přírodu. Dlouhá zlatá pláž, duny, borovicový les a fascinující laguna s kanály, slanými močály, bahenními plochami a rybími farmami – to vše patří mezi místní lákadla.

Jakmile dorazíte na poloostrov Cavallino Treporti, hned poznáte, co tomuto místu dodává jeho kouzlo. Jsou to jeho laguna a moře. Bude se Vám zdát, že každý východ a západ slunce pochází z rukou malíře. Slunce, které se ráno vynoří z mořských vod a za soumraku se zase tiše ponoří do vod laguny, zabarví vodu a nakreslí na obzoru obrys krajiny plné kouzla.

Okouzlující přírodní park

Oblast Cavallino-Treporti je rozdělena do dvanácti komunit; Lio Grando, Ca 'Ballarin, Ca' Pasquali, Ca 'Savio, Ca' di Valle, Ca 'Vio, Cavallino, Lio Piccolo, Mesole, Punta Sabbioni, Saccagnana a Treport. Řeka Sile odděluje Cavallino od Jesola, Pordelio protíná celou jeho délku a poté se rozvětví do kanálů Portosecco, Saccagnana a Saccon. Plachtěním po kanálech, procházkou nebo jízdou na kole podél jejich břehů můžete vidět tento okouzlující přírodní park zblízka. Park, který zachovává prostředí jedinečné krásy. Fauna a flóra, které charakterizují tato místa, obklopují venkovské vesnice, jako by byly zastavené v čase. Například vesnice Lio Piccolo, kde najdete historické a kulturní dědictví, které vás překvapí – a to vše uhnízděné v bujné přírodě a vtěsnané mezi vodami laguny. Můžete zde vidět racky, kormorány a volavky, pozorovat elegantní růžové plameňáky nebo objevovat rybí farmy, kde chovají úhoře, mořské vlky a pražmy. Zároveň se můžete ponořit do historie obdivováním architektury a vojenských opevnění, která sloužila k obraně Benátek jak za rakouské nadvlády, tak za obou světových válek.

Pro každého, kdo miluje dovolenou na čerstvém vzduchu

Jako vyhlášené místo cestovního ruchu se tato oblast vyznačuje také výborným servisem, který nabízí svým návštěvníkům. Kvalitní nabídka ubytování a služeb nejvyšší úrovně, ale vše v neporušené krajině s velkou ekologickou hodnotou. Lidský zásah zde plně respektoval přírodu a zachoval bohatství flóry a fauny.

Dlouhá písečná pláž, která se svažuje mírně k moři, je ideální pro rodiny s dětmi. Dospělí a děti si mohou vybrat mezi odpočinkem, sportem a zábavou, zatímco ti nejmenší se mohou pobavit na písku, bezpečně plavat nebo se podílet na aktivitách, které na pláži probíhají.

A po dni odpočinku a zábavy můžete strávit nezapomenutelný večer v jedné z mnoha místních restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality nebo si vybrat z mnoha akcí, nabízených podél pobřeží.


Ekologicky udržitelná dovolená pro celou rodinu

Modrá vlajka

Od roku 2006 pobřežní oblast Cavallino-Treporti nepřetržitě dostává „Modrou vlajku“. Jedná se o prestižní mezinárodní ocenění, které se uděluje turistickým letoviskům. Tato střediska se vyznačují čistou vodou ke koupání, kvalitou nabízených služeb a respektem k životnímu prostředí a jeho řízení.

Zelená vlajka

Cavallino Treporti: oceněná lokalita vhodná pro děti

Tato rozlehlá pláž je vybavena slunečníky a dětskými hřišti a má jemný písek, který se mírně svažuje do moře. Voda je mělká a čistá a pobřežní záchranná služba Cavallino Treporti je vždy na pozoru. Právě díky těmto vlastnostem získala tato oblast, zasazená mezi severní Jadran a severní lagunu v Benátkách, také ocenění „Zelená vlajka“. Tato cena je udělována italskými pediatry a je založena na jasném souboru kritérií, která určí nejlepší pláže pro rodiny s dětmi do 18 let. Aby byly pláže způsobilé pro zelenou vlajku, musí mít čisté, mělké vody, bezpečný břeh, jemný písek, službu plavčíka, prostory pro hraní dětí a velkou pláž se slunečníky a vhodnými zařízeními a službami, které uspokojí rodinné potřeby.

Pokud hledáte místo vhodné pro rodinu, pak je toto ocenění užitečným a důvěryhodným ukazatelem, který vám pomůže při rozhodování, kde strávit klidnou a příjemnou dovolenou pro celou rodinu. Pláže nabízí sportovní hřiště a hřiště pro děti.

Přístavy

Přístavy jsou strategicky umístěny a dokonale vybaveny tak, aby splňovaly všechny vaše požadavky na dovolenou. Vyjeďte z přístavů Cavallino Treporti soukromou lodí, vodním taxíkem nebo linkou veřejné hromadné dopravy a můžete navštívit Benátky.
Přístav Marina Lio Grando je hlavní bod, ze kterého se rychle dostanete do Benátek, Burano, Murano a Torcello a na kanály severní laguny. Může pojmout velké lodě, plachetní i motorové, a zajistit pohodlné kotvení pro majitele lodí, kteří se chtějí vydat na výlet do laguny.

Letovisko Cavallino

Nedotčená a pestrá příroda, jednoduché a originální chutě, zbytky vzdálené minulosti a hmatatelné známky živého, dynamického a pohostinného regionu, jedinečný mix, díky kterému je vaše dovolená na tomto pobřeží tak příjemná.

Prožijte svoji dovolenou v tomto letovisku a prozkoumejte každý jeho kout, abyste pochopili jeho podstatu a pravou krásu.